ЕКЗЕГЕЗА ФАНТАЗІЇ В РАКУРСІ ВИТОКІВ РЕЛІГІЙНОГО МИСТЕЦТВА
DOI:
https://doi.org/10.35433/PhilosophicalSciences.1(84).2018.60-63Ключові слова:
фантазія, мистецтво, релігія, релігійне мистецтво, емоції, катарсисАнотація
Автор статті досліджує місце та роль фантазії у процесі виникнення та функціонування релігійного мистецтва. У даній науковій розвідці демаркуються поняття релігійної та художньої фантазії. Аналізується дане явище і як результат образного узагальненого мислення, і як внутрішня духовна необхідність усвідомлення ірраціонального. Фантазія автором представлена як неодмінний елемент релігійного мистецтва, який відображає форми існування, пізнання й діяльності людини.
Посилання
Pisarev D. I. Sochineniia : v 4 t. [Writings] / D. I. Pisarev. – M. : Goslitizdat, 1956. – T. 3: Statti, 1865-1868. – 497 s.
Levchuk L. T. Psikhoanaliz : istoriia, teoriia, mistets'ka praktika [Psychoanalysis : History, Theory, Artistic Practice] : [navch. posib. dlia studentiv gumanit. spets. vishcha. navch. zakladiv] / L. T. Levchuk. – K. : Libid', 2002. – 253 s.
Yakovlev Ye. G. Esteticheskoie soznaniie, iskusstvo i religiya [Aesthetic Consciousness, Art and Religion] / Y .G. Yakovlev. – M. : Iskusstvo, 1969. – 175 s.
Yeliade M. Svyashchenne i mirs'ke. Mifi, snovidinnia i misterii. Mefistofel' i androgin. Okul'tizm, vorozhbitstvo i kul'turni upodobannia [Sacred and Secular. Myths, Dreams and Mysteries. Mephistopheles and Androgynes. Occult, Divination and Cultural Tastes] / M. Yeliade. – K. : Vid-vo Solomi Pavlichko "Osnovi", 2001. – 591 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
a) Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b) Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c) Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).